سایکلون بازیافت رنگ پودری

از معایب رنگ‌های مایع می‌توان به عدم استفاده‌ مجدد آن‌ها اشاره کرد؛ ولی رنگ‌های پودری الکترو‌استاتیک را می‌توان چندین بار استفاده کرد. برای این کار به یک دستگاه نیاز دارند که پودر رنگی که را در هنگام استفاده در هوا معلق هستند را جمع‌آوری کرده و به طور کلی بازیافت کند؛ چنین دستگاهی را دستگاه سایکلون رنگ پودری می‌نامند.

دستگاه سایکلون رنگ پودری یک فن سانتریفیوژ مکنده دارد که می‌تواند هوای درون کابین را بمکد و از خارج شدن رنگ از کابین جلوگیری کند. اگر برای جلوگیری از انتشار پودر رنگ به دنبال راه چاره هستید، ما در این مقاله به شما کمک می‌کنیم تا با راه‌های  بازیافت رنگ پودری آشنا شوید، با ما همراه باشید.

ساخت و تولید سایکلون بازیافت رنگ پودری با قیمت مناسب

بررسی ویژگی سایکلین بازیافت رنگ پودری

ساخت سایکلون بازیافت رنگ پودری به این دلیل اهمیت زیادی دارد که از این سیستم بازیافت پودر رنگ در راستای کاهش هزینه تولید استفاده می‌کنند. هنگامی که سایکلون بازیافت رنگ پودری را بررسی می‌کنیم، متوجه می‌شویم که هنگام رنگ کردن میزان مصرف رنگ بسیار بالا است و این مقرون‌ به‌ صرفه نیست؛ به همین دلیل به یک سیستم بازیافت پودر رنگ نیاز است تا بتواند رنگ هدر رفته را مجدداً باز‌گرداند و در یک مخزن جمع‌آوری کند.

شما می‌توانید برای جلوگیری از هدر رفتن رنگ، از تجهیزات بازیافت پودر رنگ استفاده کنید؛ این دستگاه به محیط زیست نیز آسیب نمی‌زند و به همین علت، دستگاه سایکلون بازیافت رنگ پودری طرفداران بسیار زیادی دارد. از دیگر کاربرد‌های سایکلون بازیافت رنگ پودری این است که آن را به عنوان دستگاه غبارگیر مورد استفاده قرار می‌دهند؛ این دستگاه‌های غبار‌گیر به صورت گسترده در صنایع استفاده می‌شوند.

روش کار دستگاه سایکلون بازیافت رنگ پودری

پس از پاشیدن رنگ روی قطعات و هر وسیله‌ای، دستگاه سایکلون بازیافت رنگ پودری هوای داخل دستگاه را می‌مکد و از خارج شدن مواد و رنگ جلوگیری می‌کند؛ سپس مجدداً آن‌ها را بازیافت کرده و به چرخه بر‌می‌گرداند تا دوباره از آن ها استفاده کنید.

بعد از نصب و راه‌اندازی سایکلون بازیافت، روش کار به این صورت است که با عمل مکیدن، قادر به تفکیک مواد و ذرات رنگ از هوا است؛ با جمع‌آوری آن‌ها در دیواره به طرف سطل قسمت زیرین آن هدایت می‌کند؛ مواد و ذرات رنگ موجود در سطل، دارای ناخالصی‌هایی هستند؛ به همین علت از دستگاه مونوسایکلون استفاده می‌کنند.

دستگاه مونوساکلون مواد و ذرات رنگ را از ذرات ناخالص موجود در سطل جدا و تفکیک می‌کند. با استفاده از دستگاه مونوسایکلون، تمام رنگ باقی مانده در سطل کاملاً خالص می‌شود و می‌توانید آن‌ها را مجدداً به فرآیند پاشیدن  رنگ برگردانید.

روش کار دستگاه سایکلون بازیافت رنگ پودری

انواع دستگاه سایکلون رنگ پودری

دستگاه بازیافت سایکلون رنگ پودری به شکل مینی، مونو و همچنین باکس طراحی و تولید می‌شود. آیریس (iris) به طور تخصصی می‌تواند به تولید و ساخت سایکلون بازیافت رنگ پودری در حجم‌های صنعتی و کارگاهی بپردازد؛ این شرکت می‌تواند بهترین دستگاه بازیافت رنگ الکترواستاتیک را برای شما تولید کند.

سایکلون بازیافت رنگ پودری در اشکال و اندازه‌های مختلف بسته به نوع کاربری آن‌ها طراحی و تولید می‌شوند. سایکلون‌های بازیافت رنگ پودری در بیشتر کارگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. باید توجه داشت که قیمت دستگاه بازیافت رنگ پودری با توجه به نوع آن متفاوت است. دستگاه سایکلون بازیافت رنگ پودری با توجه به نوع طراحی آن و همچنین با توجه به جدا کردن ذرات سنگین‌تر از مواد و ذرات غبار، باعث تفکیک آن‌ها از یکدیگر می‌شوند.

مزایای استفاده کردن از دستگاه سایکلون رنگ پودری

از جمله مزایای استفاده از دستگاه سایکلون می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • کاهش در هزینه‌ها
 • در سلامت کاربر بسیار موثر است؛ زیرا ذرات و مواد معلق در هوا روی دستگاه تنفسی اثر می‌گذارد و بسیار مضر خواهد بود.
 • دستگاه سایکلون رنگ پودری به دلیل سادگی طرح، کم‌تر نیاز داشتن به تعمیر و قیمت مناسب از پرفروش‌ترین و کارآمدترین سیستم‌های بازیافت محسوب می‌شوند.

چرا باید از دستگاه سایکلون رنگ پودری استفاده کنیم؟

از جمله دلایل نیاز به استفاده از دستگاه سایکلون رنگ پودری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • داشتن درجه کیفی بالا
 • دارای استاندارد‌های جهانی
 • دارای رابط کاربری آسان
 • دارای تکنولوژی منحصر ‌به ‌فرد
 • نصب و راه‌اندازی سایکلون بازیافت آسان
 • استفاده آسان برای پرسنل
 • در انواع صنایع پر‌کاربرد است.
 • دارای گارانتی
 • دارای قطعات درجه یک
 • صرفه‌جویی در هزینه
 • راندمان بالا

تعمیر سایکلون بازیافت رنگ پودری

تعمیر سایکلون رنگ را باید به افراد با‌تجربه در این زمینه واگذار کرد؛ چرا که این دستگاه‌ها در انواع مختلفی در بازار موجود بوده و تعمیر آن کار آسانی نیست؛ برخی از این دستگاه‌ها  مجهز به فن و الکترو موتور مختلفی و ابعاد متفاوتی هستند.

قیمت سایکلون بازیافت رنگ پودری

قیمت سایکلون بازیافت رنگ پودری

راندمان دستگاه سایکلون بازیافت رنگ پودری، نوع موتور دستگاه، جنس، تعداد فیلترهای استفاده شده و همچنین نوع فن و اندازه سایکلون‌ از مواردی هستند که در قیمت سایکلون بازیافت رنگ پودری تاثیر‌گذار خواهند بود؛ باید هنگام سفارش و خرید دستگاه به این موارد توجه کنید.

مشخصات بالا میان تولیدات برندهای گوناگون بسیار شبیه هستند و فقط تفاوت‌های کمی را در دستگاه‌های تولید شده، می‌توان مشاهده کرد؛ ولی همین تفاوت‌های کم طول عمر و همچنین نحوه عملکرد دستگاه سایکلون بازیافت رنگ پودری را تغییر می‌دهد و قیمت آن‌ها را مشخص می‌کند.

دستگاه‌های سایکلون بازیافت رنگ پودری دست دوم نیز در بازار موجود هستند که می‌توانند همانند دستگاه‌های نو عمل کنند؛ قیمت سایکلون بازیافت رنگ پودری دست دوم مناسب است و می‌توانید باتوجه به نوع موتور دستگاه و جنس و تعداد فیلترهای و دیگر ویژگی‌های دستگاه آن‌ها را خریداری کنید.

سخن پایانی

ساخت سایکلون بازیافت رنگ پودری به دلیل پاکسازی سریع و مطمئن این دستگاه، از اهمیت زیادی برخوردار خواهد بود. تکنولوژی سایکلون بازیافت رنگ پودری سال‌های زیادی در صنعت رنگ پودری، استفاده شده است. شما می‌توانید با کمک گرفتن از دستگاه سایکلون بازیافت رنگ پودری از هزینه تولید بکاهید و از هدر رفتن رنگ جلوگیری کنید.

ما در این مقاله تمام اطلاعات لازم را در مورد دستگاه سایکلون رنگ پودری را با شما به اشتراک گذاشتیم، امیدواریم سودمند بوده باشیم. در صورت استفاده از این دستگاه خوشحال می‌شویم نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

 سایکلون بازیافت رنگ پودری

سوالات متداول

ابعاد دستگاه سایکلون بازیافت رنگ پودری چه چقدر است؟

اندازه دستگاه‌های سایکلون بازیافت رنگ پودر متفاوت است. ابعاد آن‌ها می‌تواند ۲۹۰*۱۵۰* ۱۰۰ یا هر اندازه و ابعادی مورد نیاز کاربر باشد.

قیمت دستگاه سایکلون بازیافت رنگ پودری چقدر است؟

در قیمت‌گذاری با توجه به فاکتور‌های مختلف مانند امکانات دستگاه و کیفیت ساخت آن و دیگر ویژگی‌های دیگر تاثیر‌گذار، قیمت دستگاه را تعیین می‌کنند.

میزان صرفه‌ جویی در پودر رنگ هنگام استفاده از سیستم بازیافت پودر رنگ چند درصد است؟

صرفه‌جویی در پودر رنگ به کارایی دستگاه سایکلون بازیافت پودر رنگ بستگی دارد؛ اما معمولاً تا ۹۵ درصد از پودر رنگ قابل بازیافت است.

موارد فنی که هنگام خرید دستگاه سایکلون باید مورد توجه قرار گیرد، چه مواردی هستند؟
 • کارایی دستگاه سایکلون بازیافت پودر رنگ
 • گارانتی دستگاه سایکلون بازیافت پودر رنگ
 • نوع موتور استفاده شده در دستگاه سایکلون بازیافت پودر رنگ
 • جنس و تعداد فیلترهای استفاده شده در دستگاه
 • نوع فن
 • اندازه سایکلون‌ها باید با توجه به نیاز انتخاب شود.
۵/۵ - (۱ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *