دستگاه رنگ پودری - یونیت و گان پاشش رنگ الکترواستاتیک

دستگاه رنگ پاش پودری یکی از پیشرفته‌ترین و مهم‌ترین تجهیزاتی است که برای رنگ‌آمیزی با استفاده از رنگ‌های پودری، به کار می‌رود. بدون وجود دستگاه رنگپاش پودری الکترواستاتیک نمی‌توان رنگ‌های پودری را به چیزی چسباند. این رنگ‌ها در حالت عادی حالت چسبندگی نداشته و باید توسط یک دستگاه الکتریسیته دریافت کرده و چسبندگی پیدا کنند. تجهیزات خط رنگ پودری توسط کارخانجات مختلفی تولید می‌شود. این دستگاه‌‌ها کاربرد مهمی در صنعت دارند.

دستگاه رنگ پاش پودری چیست؟

برای پاشش رنگ از نوع پودری و جامد باید از دستگاه‌های رنگ پاش پودری استفاده کرد. دستگاه رنگ الکترواستاتیک موجب می‌شود که سطوحی که به سختی رنگ‌آمیزی می‌شوند را با استفاده از رنگ پودری رنگ‌آمیزی نمود. دستگاه‌های رنگ پاش پودری انواع مختلفی داشته و هر یک از آن‌ها با کیفیت گوناگونی تولید می‌شوند. برای طراحی و ساخت دستگاه‌های پاشش رنگ پودری از قطعات مرغوبی استفاده شده تا عملکرد این دستگاه‌ها به بهترین شکل باشد. دستگاه رنگ پودری در انواع مختلفی تولید می‌شوند.

نحوه کار دستگاه رنگ پاش پودری

نحوه کار دستگاه رنگ کوره ای به این صورت است که در قسمت زیرین این دستگاه‌ها یک مخزن وجود دارد. با ورود هوا به این قسمت، پودرها شناور شده و توسط انژکتور کشیده می‌شود. پس از آن با اضافه شدن فشار هوا رنگ‌های پودری به گان انتقال داده می‌شوند. پس از وارد شدن پودر به نازل گان، یک میدان استاتیک الکتریکی به وجود می‌آید. این میدان که میان گان و قطعه به وجود آمده، مقدمات رنگ‌آمیزی را فراهم می‌کند.

در اطراف نازل هوای یونیزه شده هم وجود دارد که رنگ‌ها را باردار کرده و ذرات رنگ به قطعه می‌چسبند. طی این مراحل یک قطعه توسط دستگاه پودر پاش، رنگ‌آمیزی می‌شود. تجهیزات خط رنگ پودری در صنایع مختلف باعث می‌شوند که این دستگاه‌ها عملکرد مناسبی داشته باشند. در این خطوط دستگاه‌ها به طور مداوم کار کرده و قطعات رنگ‌آمیزی می‌شوند.

انواع دستگاه رنگ پاش پودری + سایکلون بازیافت رنگ

انواع دستگاه پاشش رنگ پودری

دستگاه‌های رنگ پاش پودری انواع مختلفی دارند. از انواع آن‌ها می‌توان به رنگ پاش‌های دستی و اتوماتیک اشاره کرد. رنگ پاش‌های دستی در سیستم‌های خود از تفنگ‌های پاششی استفاده می‌کنند. این تفنگ‌ها توسط پرسنل هدایت شده و قطعه رنگ‌آمیزی خواهد شد. این دستگاه‌ها دارای یونیت کنترل هستند که برخی از آن‌ها دارای یک یا دو تفنگ پاشش هستند.

برای رنگ‌آمیزی قطعات با سرعت کم از رنگ پاش دستی استفاده می‌شود. از ویژگی‌های دستگاه پاشش رنگ پودری دستی می‌توان به ریموت کنترل تنظیم مقدار پودر بر روی گان شاره کرد. این دستگاه‌ها برای تمیزکردن دستگاه خود دارای یک سیستم اتوماتیک هستند. پودرها به صورت کامل از مخزن آن‌ها تخلیه شده و اپراتوری آن‌ها بسیار ساده است.

لوازم یدکی رنگپاش پودری دستی با طول عمر بالا ساخته شده‌اند و قطعات مختلف آن دارای گارانتی ویژه‌ای هستند. برای عدم چسبندگی رنگ به مخزن و تعویض سریع رنگ از یک مخزن استنلس استیل استفاده شده است. دستگاه پاشش رنگ پودری دستی برای صنایع مختلفی کاربرد دارد.

دستگاه پاشش رنگ پودری اتوماتیک نیز برای رنگ‌آمیزی سریع قطعات، کاربرد دارد. از آنجایی که صنایع مختلف نیاز به رنگ‌آمیزی قطعات فلزی دارند، دستگاه پاشش رنگ پودری اتوماتیک اهمیت زیادی پیدا کرده‌ است. دستگاه رنگپاش پودری iris نسبت به برندهای دیگر مورد توجه قرار گرفته و قدرت چسبندگی بسیار زیادی برای رنگ‌آمیزی قطعات دارد. این دستگاه کیفیت بالایی داشته و با کاهش فوق‌العاده مصرف رنگ، می‌تواند قطعات مختلف رنگ‌آمیزی نماید.

دستگاه پاشش رنگ پودری اتوماتیک که به صورت اتوماتیک موجب رنگ‌آمیزی قطعات می‌شوند. قابلیت پاشش ۶۰۰ گرم رنگ را در یک دقیقه دارند. زمانی که سیستم آن دچار مشکل می‌شود، این دستگاه‌ از آلارم هشدار خود استفاده می‌کند. دستگاه‌های اتوماتیک درون خط رنگ‌آمیزی قرار گرفته و با برنامه‌ای که از قبل به آن‌ها داده می‌شود، عملیات رنگ‌آمیزی را انجام می‌دهند. قطعات جانبی رنگپاش پودری از کیفیت بالایی برخوردار هستند.

قیمت دستگاه رنگ پاش پودری

قیمت دستگاه رنگ پاش پودری

قیمت دستگاه رنگ پاش پودری به عوامل بسیاری بستگی دارد. قیمت دستگاه رنگپاش پودری به عوامل گوناگون بستگی دارد. دستگاه‌های رنگپاش پودری دستی و اتوماتیک با قیمت‌های گوناگونی تولید و عرضه خواهند شد.

از عوامل اثرگذار در میزان قیمت‌گذاری این دستگاه می‌توان به ولتاژ اشاره کرد. ولتاژ دستگاه موجب ایجاد جذابه پودر می‌شود و هرچه این مقدار بیشتر باشد، انرژی دستگاه نیز بالاتر خواهد بود. ولتاژ دستگاه یکی از عوامل موثر و مهم برای اندازه‌گیری قیمت این دستگاه‌ها است.

از عوامل دیگر می‌توان به تجهیزات پوشش دهی پودر اشاره کرد. هرچه تجهیزات دارای کیفیت بیشتری باشد، این دستگاه‌ها نیز قیمت بالاتری پیدا خواهند کرد. گان‌های مختلفی که برای تولید دستگاه‌های پاشش رنگ پودری استفاده می‌شوند نیز، تاثیر زیادی روی قیمت این دستگاه‌ها دارند. هر چه تجهیزات استفاده شده برای تولید دستگاه‌های رنگپاش پودری کیفیت بیشتری داشته و برای تولید آن‌ها از قطعات بهتری استفاده شود، این دستگاه‌ها قیمت بالاتری نیز خواهند داشت.

البته باید گفت که فروشنده‌ها نیز تاثیر زیادی بر قیمت دستگاه رنگ الکترواستاتیک دارند. اگر دستگاه‌های پاشش پودر با عدم ایجاد واسطه به دست مشتری برسند، قیمت کم‌تری خواهند داشت. گاهی اوقات واسطه‌ها در پروسه خرید و فروش موجب افزایش قیمت خواهند شد. اگر برای خرید این دستگاه‌ها یک مجموعه معتبر را انتخاب نمایید، می‌توانید با قیمت‌های به صرفه آن‌ها را خریداری نمایید.

برخی افراد به سراغ دستگاه‌های دست دوم می‌روند. قیمت دستگاه پاشش رنگ پودری دست دوم بسیار مناسب است و اگر استفاده زیادی از دستگاه نشده باشد طول عمر بالایی نیز خواهد داشت. بهترین دستگاه پاشش رنگ الکترواستاتیک را باید از روی برند و قطعات آن شناخت.

ساخت و تعمیر دستگاه رنگ پاش پودری

تعمیر دستگاه رنگ پاش پودری

اگر چه ساخت دستگاه رنگ پاش پودری با دقت بالایی انجام می‌شود و رنگ‌های پودری توسط قطعات با کیفیت تولید می‌شوند؛ اما پس از مدتی این قطعا دچار آسیب شده و نیاز به تعمیر پیدا می‌کنند. برای تعمیر دستگاه رنگ پاش پودری باید ابتدا قسمت‌های گوناگون این دستگاه مورد بررسی قرار داد و عیب اصلی دستگاه را پیدا کرد. این کار توسط تعمیرکاران زیادی در کشور انجام می‌شود. هر چه مهارت تعمیرکاران برای تعمیر این دستگاه‌ها بیشتر باشد، دستگاه رنگ پاش پودری در زمان کوتاه‌تری تعمیر خواهد شد.

برای تعمیر این دستگاه باید از لوازم یدکی رنگ پاش پودری که کیفیت بالاتری دارند، استفاده کرد. قطعات جانبی رنگپاش پودری توسط مجموعه‌های مختلفی تولید می‌شوند. اگر این دستگاه‌ها دچار آسیب شوند، باید سریعاً نسبت به تعمیر آن‌ها اقدام کرد. آسیب دیدن یکی از قطعات این دستگاه موجب آسیب به قسمت‌های دیگر و هزینه‌های بسیار جدی برای مصرف‌ کننده خواهد شد.

سخن پایانی

در این مطلب توضیح دادیم که دستگاه‌های پودر پاش رنگ یکی از مهم‌ترین تجهیزات برای رنگ‌آمیزی قطعات فلزی هستند. این دستگاه‌ها با برندهای مختلفی به فروش می‌رسند که برندiris ، یکی از برندهای با کیفیت محسوب می‌شود. در صورتی که پیش از این‌ها تجربه خرید این محصول را دارید، لطفاً نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *