خط رنگ پودری

یکی از مهمترین قسمت‌های خط رنگ، کوره پخت رنگ پودری الکترواستاتیک است. این کوره که با انواع مختلفی تولید می‌شود برای پخت رنگ پودری مورد استفاده قرار گرفته و تولیدات مطلوبی به وجود خواهد آمد. این دستگاه‌ها بر اساس ویژگی‌های رنگ پودری و تناژ قابل استفاده به دسته‌بندی‌های گوناگونی تقسیم می‌شوند. برای اطلاعات بیشتر درباره کوره پخت رنگ پودری الکترواستاتیک و انواع آن‌ها این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

کوره پخت رنگ و نحوه کار آن

کوره پخت رنگ که به کوره خشک کن نیز معروف است رطوبت را از مواد گرفته و آنها را خشک می‌کند. این کوره‌ها با استفاده از کنترل‌های ترموستاتیک در فرایند گرمایش الکتریکی و کنترلرهای حرارتی کار می‌کند. این کوره‌ها رنگ‌های موجود در سطح مواد را به کمک گرمای درونی خود خشک کرده و مواد مطلوبی را به وجود خواهد آورد. به طور کلی می‌توان گفت که کار در این کوره‌ها توسط یک اتاق گرمکن انجام می‌شود. در این اتاق که هوای بسیار گرمی وجود دارد هوای گرم به وسیله فن‌ها موجب خشک شدن رنگ خواهند شد.

درجه حرارتی که در کوره‌های پخت رنگ استفاده می‌شود تا ۲۵۰ درجه سانتیگراد متغیر است. زمان تقریبی مورد استفاده از این کوره‌ها برای پخت رنگ بین ۲۶ تا ۳۰ دقیقه است. کوره‌های پخت رنگ قابلیت خشک کردن و دفع حلال را از رنگهای مختلف دارند. حرارتی که در این کوه‌ها وجود دارند به وسیله یک مبدل حرارتی تامین می‌شود.

کوره پخت رنگ پودری - کوره خشک کن رنگ

مزیت‌های استفاده از کوره خشک کن رنگ

از مزیت‌های این کوره‌ها می‌توان به سرعت بالای عملیات خشک کردن رنگ و بهبود بیشتر کیفیت محصول اشاره کرد. افزایش دوام و طول عمر رنگ و صرفه جویی در هزینه رنگ کردن محصول از دیگر ویژگی‌های این کوره‌ها است. از ویژگی‌های کوره های پخت رنگ الکترواستاتیک می‌توان به داشتن حرارت یکنواخت اشاره نمود. این کوره ها از درب‌های متعادلی ساخته شده‌اند که درون آنها یک پانل مناسب نیز قرار دارد. این پانل باعث می‌شود که اپراتور بتواند به آسانی کار خود را انجام دهد. از ویژگی‌های دیگر آن می‌توان به قطع گاز در زمانی که مشکلی برای کوره پیش‌ می‌آید اشاره کرد.

انواع کوره رنگ پودری

طراحی و تولید انواع کوره رنگ پودری الکترواستاتیک با یکدیگر تفاوت دارند. ساخت انواع کوره رنگ پودری توسط مجموعه‌های گوناگون انجام می‌شود. از این کوره‌ها می‌توان به کوره‌های خطی پیوسته خط رنگ پودری الکترواستاتیک اشاره داشت. کوره رنگ یک طرف درب و کوره رنگ دو طرف درب نیز از دیگر کوره‌ها برای خشک کردن رنگ الکترواستاتیک هستند.

کوره خطی پیوسته رنگ پودری الکترواستاتیک

این کوره‌ها برای کارگاههایی تولید می‌شوند که در عرض خود محدودیت دارند. از مشخصات فنی این کوره‌ها می‌توان به شاسی چند تکه و قابل حمل و مونتاژ آنها اشاره نمود. این کوره‌ها به منظور انجام فرایند گرمادهی دارای یک سیستم حرارتی هستند که با استفاده از گاز و گازوئیل کار می‌کند. از مشخصات دیگر آنها می‌توان به انتقال حرارت با استفاده از کانال توزیع اشاره نمود. این کوره‌ها دارای یک سیستم ترموستات دیجیتال برای کنترل درجه حرارت کوره بوده و برای انتقال دادن قطعات از کانوایر زمینی و هوایی بهره‌مند هستند.

کوره باکس دو طرف درب

از انواع دیگر کوره‌ها می‌توان به کوره‌های پخت رنگ دو طرف درب اشاره کرد. با استفاده از این کوره‌ها فرایند بارگیری از دو طرف و تخلیه پودر از یک طرف انجام می‌شود. این کوره‌ها برای کارگاه‌هایی که فضای بیشتری دارند مورد ‌استفاده قرار می‌گیرد. برای استفاده از این کوره‌ها از دو کالسکه استفاده می‌کنند. این کالسکه‌ها که به شکل طولی و عرضی در حال حرکت هستند به داخل کوره رفته تا فرآیند پخت به شکل مناسب انجام شود. از مشخصات فنی این کوره‌ها می‌توان به گردش هوای گرم به شکل غیرمستقیم اشاره نمود. با استفاده از ترموستات‌های دیجیتالی که دقت زیادی دارند می‌توان درجه حرارت و میزان گرما این کوره‌ها را تنظیم کرد.

کوره پخت رنگ یک طرف درب

از انواع کوره رنگ می‌توان به کوره‌های یک طرف درب اشاره کرد. این کوره‌ها را بیشتر باز با توجه به نیاز مشتری طراحی می‌کنند. نصب آنها در انتهای کارگاه انجام شده و پخت و رنگ و فرایند آن از یک طرفه کوره انجام می‌شود. این کوره ها را که در ابعاد مشخص و مختلفی تولید می‌شوند مورد توجه مشتریان زیادی قرار گرفته‌اند. برای تولید آنها از ورق‌های گالوانیزه استفاده می‌شوند. از مشخصات فنی این کوره‌ها می‌توان به هوای گرم و غیر مستقیم در آنها اشاره نمود.

انواع کوره رنگ پودری - قیمت کوره‌های پخت رنگ الکترواستاتیک

قیمت کوره‌های پخت رنگ الکترواستاتیک

قیمت خرید کوره پخت رنگ پودری با توجه به انواع آن متفاوت است. به طور کلی نمی‌توان قیمت ثابتی برای کوره‌های پخت رنگ پودری الکترواستاتیک بیان کرد. مجموعه ما انواع کوره‌های پخت را با قیمت‌های مناسب به فروش می‌رساند. برای اطلاع از جزئیات قیمت کوره‌های پخت به سایت مجموعه ما مراجعه کرده و خرید خود را انجام دهید.

تعمیر کوره

تعمیر کوره رنگ باید توسط افراد متخصص انجام شود. بررسی قسمت‌های گوناگون کوره و عیب‌یابی کوره اهمیت بسیار زیادی دارد. برای این کار باید از افراد ماهر کمک گرفت تا این کار با شرایط بهتری انجام شود. برای جلوگیری از آسیب به قسمت‌های مختلف کوره‌های پخت رنگ باید آنها را هر چند وقت یکبار مورد بررسی قرار داد. هزینه تعمیر کوره‌های پخت رنگ با توجه به آسیب‌هایی که در کوره به وجود می‌آید متفاوت است.

آیریس تولیدکننده و فروشنده انواع کوره رنگ

اگر بخواهیم بهترین کوره رنگ الکترواستاتیک را برای شما معرفی کنیم، می‌توانیم به برند آیریس اشاره کنیم. این برند تولیدات بسیار مطلوبی را در بازار به فروش رسانده و به عنوان یکی از برندهای محبوب شناخته شده است. آیریس به عنوان تولید‌کننده و فروشنده انواع کوره‌های رنگ این کوره‌ها را با کیفیت بالا و قیمتی مناسب به فروش می‌رساند. برای اطلاع از قیمت فروش کوره پخت رنگ پودری می‌توانید با شماره‌های مجموعه ما تماس بگیرید. اگر هزینه خرید کوره‌های رنگ پودری را ندارید، می‌توانید کوره‌های دست دوم را خریداری کنید. قیمت کوره رنگ پودری دست دوم نسبت به کیفیت آن‌ها به‌صرفه است.

سخن پایانی

با توجه به این مطلب متوجه شدید که کوره‌های پخت رنگ پودری الکترواستاتیک انواع مختلفی دارند. هر یک از این کوه‌ها با توجه به نیاز مشتری خریداری می‌شوند. استفاده از کوره‌های رنگ پودری موجب تولیدات بسیار مطلوبی خواهند شد. هر یک از این کوره‌ها دارای مشخصات فنی مشخصی هستند که در کارگاه‌های بسیار زیادی مورد ‌استفاده قرار می‌گیرند. برای دریافت اطلاعات بیشتر به سایت مجموعه ما مراجعه کرده یا با مشاوران ایریس ارتباط برقرار کنید.  

امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *